Baltos dedeklės Amber


Vengrijos firmoje Babolna Tetra kft išvesta dedeklių veislė  Amber dar mažai žinoma pas mus . Pirmą kartą atvežta Lietuvon 2016 metais.  Tai  baltas paukštis , tik  turi pamaišytų  šiek tiek rusvo atspalvio plunksnų.  Savo kūno sudėjimu, skiauterės forma ir išvaizda  Amber  labai primena   perdažytą Tetra SL dedeklę. Išties taip ir yra, nes  gauta kryžminant tas pačias pradines linijas,kaip ir Tetra SL   tik atvirkščia tvarka.  Ir savo palyginus  stambius kiaušinius ji deda ne baltus, kaip galima  būtų tikėtis, o rudus.  Tai  labai dėsli veislė,   puikiai  panaudojanti lesalus ir šiuo metu labiausiai mėgstama JAV. Todėl net ir auginimo vadovą parašė ne  patys vengrai, o firmos padalinio Jungtinėse Valstijose  atstovai amerikiečiai. Tikėsimės, kad ši veislė puikiai užsirekomenduos ir pas mus. Amber dedeklės yra labai ramios, netgi meilios, ir dėl to puikiai tinka alternatyviam laikymui ekologiškose fermose ar  smulkiuose ūkiuose. Svarbi jų savybė yra tai, kad vienadieniai viščiukai rūšiuojami pagal spalvą, o ne pagal sparnelių plunksneles, kas labai palengvina šį darbą. 

  

 

Prieauglio auginimas iki 17 savaičių : 

Išsaugojimas : 96-98 proc.

Lesalų sąnaudos iki 17 savaičių : 6 kg. 

Kūno svoris 17 savaitę : 1,470 kg

Produktyvusis laikotarpis iki 80 savaičių : 

Išsaugojimas : 95-96 proc. 

Maksimalus dėslumas : 95-96 proc. 

Kiaušinių masė pradinei vištaitei iki 80 sav. : 22,40 kg

Sudėtų kiaušinių skaičius : 348 vnt

Vidutinis kiaušinio svoris : 66,8 gr.

Kiaušinio spalva : ruda

Temperamentas : ramus

          

 

  Vienadienės vištaitės Amber, ką tik atvežtos iš Vengrijos į fermą. Žvalūs, guvūs ir judrūs paukščiukai. Turi išaugti geros dedeklės. 

Antroje nuotraukoje - jau paaugę, 10 dienų amžiaus vištaitės. 

Trečia nuotrauka : vištaitėms jau 4 savaitės.  Ant sparnų  jau matosi būdingos  tamsios rudos  dėmelės. 

Susigūžiau, nes fotografuotis bijau. Man jau 7 savaitės. 

 Amžius 18 savaičių.  Amber veislės gaidys ir višta. Graži pora. Ir laikosi vienas prie kito. Tiesiog šeimyninės ištikimybės pavyzdys. 

 

Amber dedeklių auginimo vadovas anglų kalba : http://www.babolnatetra.com/en/products/tetra-l-superb/