Juodieji Dominantai D109


 JUODIEJI DOMINANTAI, (DOMINANT BLACK D 109) hibridas  D109 -  tai populiarus, gražiomis plunksnomis  gamybinis hibridas. Juodieji dominantai  auginami kiaušinių gamybai ekologiniuose ūkiuose ir šiaip  mėgstami kaimiškose sodybose. Daugelio Europos šalių  ( Čekijos, Šveicarijos, Slovėnijos, Lenkijos , Ukrainos, Jungtinės Karalystės  ir kitų)  paukščių augintojai vertina juos už gerą dėslumą, nereiklumą aplinkos sąlygoms  ir išvaizdą. Dėl savo  išskirtinio atsparumo karščiui  daug  juodųjų dominantų eksportuojama į šiltus kraštus ( Afrikon, Pietų Amerikon , Azijon. )  Juoda,  dažnai ir raiba krūtinėle,  višta  atrodo  puošniai, o  stiprūs, margi gaidžiai dėl savo agresyvaus,  smarkaus  charakterio tuoj tampa kiemo karaliais ir vištų pulko vadais. 

 

 

Nuotraukos viršuje matote Juodųjų dominantų  „tėvus“,  o apačioje- pačius Juoduosius dominantus.  Kaip matote,  D109 hibrido  paukščiai savo spalva skiriasi nuo tėvų. Juodųjų dominantų gaidys puošniai  margas , višta -  gražiai juoda  su rudai pamarginta krūtine. 

Nuotraukoje šalia -  Juodųjų dominantų vienadieniai  viščiukai mūsų paukščių ūkyje. Prieauglis  auginant  iš pradžių būna  gana baikštus ir nervingas,  todėl reikia negąsdinti ir su juo reikia  elgtis ramiai.  Vėliau charakteris   stipriai keičiasi . Suaugę vištos visai  nebijo žmonių ir  elgiasi   gana įžūliai, atima maistą iš kitų vištų, o taip pat iš  šunų ar kačių. Jos judrios , nebijančios karščio , saulės,  dažniausiai laikosi būryje.  Na, o gaidžiai - tikri chuliganai, greitai sudorojantys  visus konkurentus aplinkui.  Veislė tinkam laikyti bet kokiomis sąlygomis, atspari ir nelepi, laikant palaidai, lengvai susiranda sau maisto. 

 

Juodieji dominantai, hibridas  D109 

 

Prieauglio auginimas iki 18 savaitės:

Išsaugojimas

                                                      95-97%

Vištaitės svoris 18 savaitę

                                                      1.5 кg

Lesalų sąnaudos išauginimui           

                                                      6.2 кg

 

Produktyvusis laikotarpis (iki 78 savaitės):

 

Išsaugojimas

 93-96%

Vištaitės amžius prie 50 % dėslumo

 23 savaitės

Maksimalus dėslumas

 92 %

Dėslumas pradinei vištaitei

 298 vnt

Dėslumas vidutinei vištaitei

 306 vnt

Vidutinis kiaušinio svoris

 62,5 g

1 vištaitės sudėtų kiaušinių masė

 19,1 kg

Lesalo kiekis vienai vištaitei per dieną

 122 g

Viso lesalo vienai vištaitei

 45 kg

Lesalo sąnaudos vienam kiaušiniui

 151 g

Lesalo sąnaudos 1 kg kiaušinių gauti

 2,35 kg

Vištaitės svoris 78 savaitę

 2.15 kg

Kiaušinio lukšto spalva

 ruda

Vištaičių temperamentas

 ramus

   

 

          

     Jauna, 9 savaičių amžiaus juodųjų dominantų vištaitė mūsų fermoje. 

 

 

 

   

          Suaugusi Juodųjų dominantų višta. Gražus, nereiklus  paukštis.  Kaklas gali būti daugiau ar mažiau pamargintas rudomis plunksnomis. Kai kurios vištos gali būti ir visiškai juodos arba pamargintos balkšvomis plunksnomis ant kaklų.